ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Rodzaje alergii i metody załagodzenia objawów

Alergia to przypadłość, która dotyka coraz więcej osób. Szacuje się, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba alergików podwoiła się. Zmagają się z nią zarówno starsi, jak i młodzi ludzie. Alergia może być bardzo uciążliwa i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Są jednak sposoby, dzięki którym można ją pokonać. Jak to zrobić?

a pylkiAlergia, to nic innego, jak niestandardowa reakcja organizmu na konkretne alergeny, którymi mogą być np. kurz, pyłki roślin, metale, białko, gluten, sierść zwierząt itp. Reakcja ta może być oczywiście bardzo różna, w  zależności od typu alergii oraz jej nasilenia. Alergicy często zmagają się więc ze zwykłym katarem, kaszlem czy łzawieniem oczu. Silniejsze objawy, to tzw. wstrząs anafilaktyczny, który może być bardzo groźny dla zdrowia.

Rodzaje alergii

Nie ma jednego typu alergii. W zależności od tego, jaki alergen wywołuje reakcję alergiczną, alergie możemy podzielić na wziewną, kontaktową oraz pokarmową. Alergia wziewna wywoływana jest najczęściej przez kurz i pyłki. Nasila się przeważnie wiosną i latem, kiedy to drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć. Tego typu alergia dla wielu osób jest bardzo uciążliwa i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Z kolei alergia kontaktowa, nazywana też skórną wywołuje reakcje alergiczne po zetknięciu skóry z konkretnym tworzywem, np. lateksem czy metalem. Bardzo dużo kobiet w wyniku alergii kontaktowej nie może nosić np. biżuterii z niklem, ponieważ ich skóra zaczyna robić się czerwona i swędzi. Tego typu alergia może pojawić się w każdym wieku.a pokarmowa

Alergia pokarmowa coraz częściej występuje u małych dzieci, które cierpią na tzw. skazę białkową. Taką alergię wywołują alergeny, dostające się do naszego organizmu z jedzeniem. Wiele osób uczulonych jest na białko, mleko, gluten, czasami występuje również alergia na konkretne owoce, np. truskawki. Objawem alergii pokarmowej, może być np. ból brzucha albo wysypka.

Jak rozpoznać alergię?

Osoby borykające się z alergią, często nie zdają sobie sprawy z tego, że są na coś uczulone. Bo w jaki sposób można odróżnić zwykły katar, od reakcji uczuleniowej na pyłki, kurz, czy sierść zwierzęcia. Jeżeli mamy co do tego wątpliwości, najlepiej przeprowadzić testy alergiczne. Testy skórne są najpopularniejszą metodą rozpoznawania uczulenia na dany alergen.

Badania alergiczne mogą być przeprowadzane u osób powyżej trzeciego roku życia, które przez odpowiedni okres czasu nie stosowały żadnych leków przeciwalergicznych. Testowi alergicznemu zawsze powinien towarzyszyć również wywiad, który potwierdzi jego wynik. Podczas wywiadu powinny paść pytania m.in. o częstość występowania danych objawów oraz ich nasilenie.

Alergię można zdiagnozować również za pomocą biorezonansu i tzw. metody Mora. Test wykonany przy pomocy specjalistycznego aparatu diagnostyczno-terapeutycznego, pozwala bardzo szybko zdiagnozować pacjenta. Dzięki tej metodzie można dowiedzieć się, co nas uczula, czy pszenica czy gluten czy mleko itp. Co więcej, test ten pozwala również wykryć inne obciążenia organizmu, np. na kurz, metale ciężkie itp. Warto skorzystać z tej metody, ponieważ pomaga ona bardzo szybko przywrócić dobre samopoczuć i  pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

W jaki sposób można pokonać alergię?

Z alergią można walczyć na wiele sposobów. Jeżeli cierpisz na alergię wziewną i jesteś uczulony na różne pyłki, a objawy, takie jak katar i zaczerwienienie oczu nasilają się wiosną, lekarz z pewnością przepisze Ci krople do oczu i nosa. Zazwyczaj takie środki łagodzą objawy alergii, jednak nie eliminują ich zupełnie.

Osobom cierpiącym na alergię kontaktową, nie pozostaje nic innego, niż zrezygnowanie z noszenia ubrań lub przedmiotów, które wywołują u nich reakcję alergiczną. Czasami uczulenia nie musi powodować konkretny przedmiot, ale np. proszek do prania, mydło lub inne detergenty, wówczas należy, jak najszybciej je zmienić.

Niektórzy uważają, że jednym sposobem walki z alergią jest po prostu unikanie alergenów, ale nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście istnieją nowoczesne terapie, np. terapia Mora, dzięki której przy pomocy ultra słabych informacji elektromagnetycznych można doskonale wyregulować swoje ciało. Terapia ta wykonywana jest przy pomocy tzw. aparatu Mora-Super i daje doskonałe wyniki w leczeniu zarówno alergii, nietolerancji pokarmowych, jak i różnego rodzaju grzybic.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎