ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Alergia na mleko

Jednym z najczęściej występujących współcześnie rodzajów alergii jest alergia na białko mleka krowiego zwana skazą białkową. Dodatkowo alergia na mleko jest także jedną z najwcześniejszych, bowiem dotyka przede wszystkim dzieci.

Nic w tym zaskakującego, ponieważ ten rodzaj alergii najczęściej pojawia się w okresie niemowlęcym. Niekiedy możemy stwierdzić, że istnieje on już w życiu płodowym. Wspomnijmy, że często uczulenie na mleko ustępuje około trzeciego roku życia jednak ostatnie badania wykazują na wydłużanie tego okresu nawet do 5-6 roku. Jednakże zagadnienie to nie jest łatwe, a przeciwnie należy do bardzo skomplikowanych. Diagnostyka alergii na mleko może być prowadzona z wykorzystaniem specjalistycznych metod, przede wszystkim za pomocą aparatu MORA.

Objawy alergii na mleko

Alergia na mleko powoduje charakterystyczne objawy. Przede wszystkim zauważyć możemy liczne zmiany skórne u dziecka, które mogą uosabiać atopowe zapalenie skóry. Dodatkowo alergia ujawnia się także w układzie oddechowym, albowiem może pojawić się astma, czy też zaatakowana może zostać krtań. Alergia na mleko jednakże najczęściej atakuje układ pokarmowy i to właśnie tutaj musimy spodziewać się charakterystycznych objawów. Przede wszystkim maluch może cierpieć na biegunkę, wymioty, kolkę, ale także ulewanie i zaparcia.

Powikłania spowodowne skazą białkową

Niestety alergia na mleko krowie w sytuacji, kiedy jest nieleczona, a często także niezdiagnozowana może przynieść za sobą bardzo liczne powikłania. Jednym z nich jest niedokrwistość, ale także zaburzenia w odżywianiu. Co więcej, dziecko może okresowo cierpieć na gorączkę a także odczuwać niepokój. W najtrudniejszych przypadkach nieleczonej alergii może dojść do wstrząsu analitycznego, który objawia się obrzękiem krtani, dusznościami, drgawkami a nawet utratą świadomości.

Rozpoznawanie alergii na białko mleka

Niezwykle ważnym elementem jest szybkie rozpoznanie alergii na mleko oraz rozpoczęcie jej leczenia terapią biorezonansową. W tym celu za pomocą wspomnianego wcześniej aparatu MORA możemy szybko stwierdzić istnienie alergenów w organizmie dziecka oraz podjąć natychmiastowe leczenie. Można także wykonać testy skórne, a także testy migracji oraz transformacji blastycznej limfocytów lub test DBPCFC, który to znany jest także, jako próba prowokacyjna podwójnie ślepa.

Leczenie nietolerancji na mleko

Skuteczną terapią, jaką należy zastosować w celu wyeliminowania alergii na mleko jest metoda biorezonansowa. Mimo, że ma ona kluczowe znaczenie, to jednak warto także zastosować środki pomocne. Nieocenione może okazać się zastosowanie diety eliminacyjnej, wyeliminowanie samego mleka krowiego jak i produktów pochodnych, ale także wprowadzenie mieszanki skutecznej. Powszechnie uważa się także, że każde dziecko, co najmniej do szóstego miesiąca życia powinno być karmione mlekiem matki. Co powoduje wzrost jego odporności w późniejszym wieku.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎