ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Alergia pokarmowa

Często poruszanym dziś tematem jest alergia pokarmowa i nic w tym dziwnego, bowiem dotyka ona coraz większej ilości osób. Warto, więc wyjaśnić, czym owa alergia jest oraz jakie mogą być jej skutki.

Powiedzmy więc, że alergia to nieprawidłowa reakcja o charakterze immunologicznym naszego organizmu. Najczęściej alergia powoduje powstawanie szeregu różnorodnych objawów klinicznych, zaś charakterystyczne jest to, że może występować u ludzi w każdym wieku. Wszystko zależy od tego, jak tolerujemy przyjmowane pokarmy. Najczęściej jednak alergia pokarmowa dotyka małych dzieci oraz niemowląt i w tym obszarze z jej czynnikami możemy najczęściej się spotkać. Badania medyczne dowiodły, że około 10 % populacji świata cierpi na przewlekłą alergię.

Przyczyny alergii

Powszechnie uważa się, że istnieje wielka ilość czynników, które odpowiadają za rozwój alergii. Najczęstszą przyczyną są czynniki genetyczne. Dodatkowo można stwierdzić, że rozwój alergii zwiększa się wraz z postępem cywilizacyjnym. Im większe jest zanieczyszczenie powietrza, oraz skażenie środowiska naturalnego, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostanie stwierdzona alergia. Najczęściej, więc schorzenia alergiczne możemy zauważyć w krajach wysokorozwiniętych. W krajach tych każdego dnia stykamy się ze spalinami samochodowymi, kosmetykami, detergentami, co powoduje, że nasz organizm bardzo źle reaguje na te składniki. Co więcej przyczyną wystąpienia alergii może być także spożywanie egzotycznych owoców i warzyw.

Mechanizm powstawania alergii pokarmowej

Mówiąc o alergii musimy stwierdzić, że jej mechanizm jest bardzo złożony. Zanim zachorujemy na alergię w pierwszej kolejności będzie oddziaływał na nas dany alergen. W przypadku alergii pokarmowej będzie to pewien rodzaj żywienia. Ekspozycja na alergeny pokarmowe sprawia, że znajdujemy się w grupie ryzyka rozwoju alergii. W przypadku dziecka ryzyko wzrasta, kiedy kobieta w ciąży niewłaściwie się odżywia, bądź też niemowlę jest karmione mlekiem modyfikowanym a nie naturalnym mlekiem matki. W tym momencie mogą zaistnieć niepożądane reakcje, które przyjmują dwie formy:

  • Alergii pokarmowej, która znana jest nam, jako immunologiczna i która związana jest z obecnymi w organizmie substancjami
  • Nietolerancji pokarmów, która wiąże się z wrodzonymi zaburzeniami układu pokarmowego.

Współcześnie dietetycy na całym świecie uważają, że alergię pokarmową może wywołać niemal każdy produkt. Najczęstszymi alergenami spożywczymi są mleko krowie, wołowina, jaja, migdały oraz brzoskwinie i ananasy.

Jak rozpoznać alergię pokarmową?

Objawy towarzyszące alergii pokarmowej mogą być bardzo różnorodne - począwszy od objawów ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunki), poprzez objawy ze strony dróg oddechowych, aż po wysypki i uporczywy świąd skóry. Możemy, więc powiedzieć, że głównymi objawami są:

  • Niechęć do spożywania produktów mlecznych, bowiem to one najczęściej powodują wymioty i bóle brzucha.
  • Zmiany skórne, które swym wyglądem przypominają pokrzywkę
  • Przewlekłe niedożywienie
  • Niedokrwistość, anemia zespół mocznicowy

W alergii o charakterze przewlekłej pojawiają się także inne objawy:

  • Refluks przełykowy
  • Atopowe zapalenie jamy ustnej
  • Astma
  • Wstrząs anafilaktyczny

Zapobieganie alergiom pokarmowym

Alergolodzy na całym świecie uważają, że alergii można zapobiegać na dwóch głównych etapach, pierwotnym oraz wtórnym. Etap pierwotny w głównej mierze polega na zapobieganiu wystąpienia alergii, zaś wtórny to zapobieganie wystąpienia objawów, które to mogą pojawić się u osoby cierpiącej już na alergię. Leczenie alergii polega głównie na przeprowadzaniu diety eliminacyjnej.

Dzięki całościowej terapii oferowanej w naszym gabinecie oraz zastosowaniu biorezonansu możemy zdiagnozować jakie alergeny powodują uczulenie a następnie dostosować dietę do Twoich indywidulnych predyspozycji.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎