ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Alergia skórna objawia się zmianami na skórze

Alergia skórna jest jednym z typów alergii występujących zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Może ona powodować bardzo nieprzyjemne objawy, z którym jednak da się walczyć. Jeżeli więc często miewasz wysypkę lub swędzenie skóry, koniecznie wykonaj test alergiczny, który powie Ci jakie środki powodują uczulenie

Alergia skórna, nazywana również alergią kontaktową, może być spowodowana zarówno alergenami wewnętrznymi - wówczas mówimy o alergii pokarmowej, lub alergenami zewnętrznymi, np. kosmetykami bądź metalami.

Skaza białkowa u dzieci

a dzieciSkazę białkową powodują alergeny dostające się do organizmu drogą pokarmową. Może to być białko, gluten, mleko czy np. owoce. Coraz częściej alergia pokarmowa występuje u małych dzieci, które uczulone są zazwyczaj na białko. Tego typu uczulenie można rozpoznać, jeżeli u dziecka pojawia się wysypka, występująca na całym ciele lub tylko na twarzy. Najczęściej pojawia się jednak za uszami. Poza tym alergii pokarmowej towarzyszy również tzw. ciemieniucha oraz ból brzucha.

Z tego typu alergii można wyrosnąć lub borykać się z nią również jako dorosły. Aby zwalczyć objawy alergii pokarmowej, należy przede wszystkim unikać produktów, które powodują uczulenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy do Twojego organizmu dostają się alergeny, powinieneś koniecznie wykonać testy alergiczne. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie testu przy pomocy aparatu Mora Super, dzięki któremu można bardzo szybko sprawdzić, jakie alergeny dostają się do naszego organizmu. Aparat ten świetnie sprawdza się jednak nie tylko w diagnozowaniu alergii, ale również podczas terapii. Terapia biorezonansowa daje znakomite rezultaty zarówno w leczeniu alergii pokarmowej, jak i skórnej.

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry może być spowodowane reakcją alergiczną, której objawy to: pokrzywka, zaczerwienienie i suchość skóry, a także swędzenie. Alergia może wywołać źle dobrane mydło, środki chemiczne, sierść, a nawet roztocza. Aby pozbyć się tych uporczywych objawów, należy odkryć, co powoduje uczulenie, a następnie starać się daną rzecz wyeliminować. Często reakcję alergiczną może powodować płyn do naczyń lub proszek do prania.

Atopowe zapalenie skóry dotyka coraz więcej osób. Może pojawić się już w wieku niemowlęcym lub znacznie później. Objawy mogą występować okresowo, np. nasilać się zimą, kiedy to skóra jest bardziej sucha i skłonna do podrażnienia. Dolegliwości związane z atopowym zapaleniem skóry są bardzo dokuczliwe, co może powodować złe samopoczucie. Bardzo ważne jest więc, aby szybko rozpoznać przyczynę uczulenia.

Jak pozbyć się zmian na skórze?

Alergia kontaktowa powoduje różnego rodzaju zmiany skórne. Warto więc znać poznać sposoby, dzięki którym można szybko pozbyć się dokuczliwych objawów. Oczywiści na początku powinniśmy wyeliminować alergeny z  naszego otoczenia, ale nie zawsze jest to możliwe. Aby powstrzymać świąd można zacząć stosować leki przeciwhistaminowe, kiedy jednak świąd jest naprawdę dokuczliwy, warto zastosować maści i kremy steroidowe. Czasami stosuje się również antybiotyki, które łagodzą objawy alergii jednak nie eliminują przyczyny. Bardzo dobre efekty daje również terapia biorezonansowa aparatem Mora, pozwalająca szybko pozbyć się zmian na skórze oraz zdiagnozować przyczynę alergii.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎