ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Alergia wziewna spowodowana jest alergenami dostającymi się drogą oddechową

Osoby cierpiące na tzw. alergię wziewną, borykają się często z bardzo nieprzyjemnymi objawami, takimi jak: katar, zaczerwienienie oczu, kaszel czy nadmierne łzawienie. Tego typu objawy wielokrotnie mogą być mylone ze zwykłym przeziębieniem, dlatego jeżeli występują często warto udać się na badanie alergiczne.

Czym jest alergia wziewna?

Alergia to nabyta przez organizm właściwość nieprawidłowego reagowania na alergeny, którymi mogą być np. mleko, sierść, pierze, pleść, kurz, owoce itp. W przypadku alergii wziewnej alergenami są najczęściej pyłki roślin, pleśń, kurz, sierść, jednym słowem wszystko co dostaje się do organizmu drogą oddechową. Jest to swego rodzaju nadwrażliwość, na któryś z tych alergenów w wyniku czego organizm reaguje w nietypowy sposób.

a wziewnaAlergia wziewana może pojawić się zarówno u małego dziecka, jak i u osoby starszej. Statystyki pokazują, że w ostatnich latach liczba alergików podwoiła się. Większość osób uczulona jest właśnie na alergeny wziewne, o czym dowiaduje się najczęściej wiosną lub latem, gdy drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć. Wówczas w powietrzu unosi się mnóstwo pyłków, które mogą powodować u alergików: kaszel, kichanie, drapanie w gardle, zapalenie spojówek, łzawienie oczu, czy infekcje dróg oddechowych.

Rozpoznanie alergii wziewnej

Aby przekonać się, czy faktycznie przyczyną uciążliwego kataru lub kaszlu jest alergia wziewna, należy odpowiedzieć między innymi na pytania jaka jest częstość występowania uciążliwych objawów a także czy występowały przypadki alergii w rodzinie. Jeżeli okaże się, że osoba może być na coś uczulona, wówczas należy przeprowadzić testy alergiczne - testy skórne. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do takiego badania. Przede wszystkim należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwalergicznych na 48 godzin przed wykonaniem testów alergicznych.

Testy alergiczne można również wykonać przy pomocy aparatu Mora-Super. Jest to aparat diagnostyczno-terapeutyczny, dzięki któremu można wykryć, czy do naszego organizmu dostają się alergeny, powodujące nietypowe reakcje organizmu. Taki test alergiczny można wykonać w naszym gabinecie Centrum Zdrowia ENER-VORA. Jego największą zaletą jest to, że pozwala na bardzo szybką diagnozę, a tym samym szybkie podjęcie leczenia.

Walka z alergią wziewną

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na walkę z alergią jest unikanie alergenów. Oczywiście trudno unikać pyłków, które unoszą się w powietrzu. Można jednak starać się wyeliminować ze swojego otoczenia kurz i pleśń, które pojawią się w mieszkaniu. Żeby pozbyć się roztoczy, należy zmniejszyć do minimum ilość dywanów, pościeli z pierza, czy wełnianych narzut, w których bardzo często gromadzi się kurz. Poza tym kurz można znaleźć nade wszystko na książkach i gazetach, dlatego powinny one być trzymane w zamykanych regałach.

Jeżeli chodzi o grzyby, to aby pozbyć się ich, należy przede wszystkim osuszyć mieszkanie. Pomoże w tym częste wietrzenie pokoi oraz łazienki. Warto też sprawdzić, czy grzyby nie rozwijają się w doniczkach i na roślinach, szczególnie tych wymagających częstego podlewania. Jeżeli tak, to takich roślin również należy się pozbyć.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎