ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry znane jest nam, jako AZS. Wspomnieć musimy, że jest to przewlekła choroba. Dodatkowo jest to schorzenie zapalne, które ma charakter nawrotowy. Atopowe zapalenie skóry jest związane z charakterystycznymi objawami, które dosięgają układu immunologicznego, ale także rozprzestrzeniają się na obszarze skóry. Współcześnie owo schorzenie dominuje w krajach wysoko rozwiniętych, które określane są, jako wysoko uprzemysłowione. Najczęściej choroba występuje u dzieci i to właśnie wśród nich odnotowuje się około siedemdziesiąt procent zachorowań.

Objawy i kryteria diagnostyczne

Jeżeli chcemy rozpoznać, czy mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry, pod uwagę musimy wziąć pewne kryteria diagnostyczne. Podstawowymi objawami są, więc:

  • nasilony świąt skóry
  • typowe zmiany skórne
  • nawrotowy charakter,
  • ale także atopia wśród rodziny chorego

Dodatkowymi kryteriami świadczącymi, że mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry jest jej suchość, rogowacenie, rybia łuska, a przede wszystkim dodatnie wyniki testów skórnych, które to można wykonać z zastosowaniem aparatu MORA. Istnieje jeszcze szereg innych objawów, które świadczą o problemie AZS, lecz pojawiają się dopiero w późniejszym czasie. Głównym elementem jest tutaj nietolerancja wełny, ale równie zaostrzenie przebiegu choroby, w wyniku przebytych stresów. Równie dobrze może pojawić się zaćma, oraz dodatkowy fałd skórny, który jest umieszczony poniżej dolnej powieki. Bardzo często objawem jest także nawrotowe zapalenie spojówek a przede wszystkim nietolerancja niektórych pokarmów.

Rozpoznanie i leczenie atopowego zapalenia skóry

Aby w pełni precyzyjnie rozpoznać atopowe zapalenie skóry muszą zaistnieć, chociaż trzy z wymienionych powyżej czynników. Niezwykle pomocna jest także historia choroby oraz jej przebieg. W chwili, kiedy chcemy mieć pełne przekonanie, iż nasze podejrzenia są w pełni prawdziwe warto przeprowadzić diagnozę aparatem Mora. Najczęściej wykonujemy ją wówczas, kiedy mamy trudności w określeniu zróżnicowania zmian skórnych, ale także wówczas, gdy atopowemu schorzeniu skóry towarzyszą także niedobory witamin, bądź też pojawia się ziarniak grzybiasty. Do naszego gabinetu trafia wiele osób, które cierpią na alergie, ale przede wszystkim na atopowe zapalenie skóry. Dzięki terapii biorezonansowej leczone są one z doskonałym powodzeniem. Leczenie to uznane jest, więc za niezwykle skuteczne, a przede wszystkim szybko przynoszące pozytywne rezultaty.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎