ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Zakażenie pierwotniakiem lamblii

Lamblie – objawy

Pierwotniakiem z rodziny wiciowców jest Gardia lamblia. Współcześnie pierwotniak ten uważany jest za jedną z najczęstszych przyczyn, które są winne za występowanie u dzieci oraz u osób dorosłych schorzenia znanego, jako lamblioza. Charakterystyczne jest to, iż pierwotniak ten przyczepiony jest za pomocą specjalnej przyssawki do ciała człowieka, a ujmując bardziej szczegółowo do jego komórek nabłonkowych. Bardzo często jest on także przyczepiony do pęcherzyka żółciowego.

Przyczyny lamblii

Pierwotniakiem lamblii możemy zarazić się w bardzo różnorodny sposób. Przede wszystkim lamblią można zarazić się w chwili, jeśli spożywamy różnorodne zanieczyszczone owoce. Najczęściej przyczyną mogą, więc być jagody, owoce cytrusowe, które w wyniku przekazywania ich do klienta przechodzą często przez zainfekowane ręce, czy też brudne przedmioty. Jeśli lamblie przedostają się do naszego układu pokarmowego wówczas mogą podrażniać śluzówkę, a w następnej kolejności doprowadzają do powstania szeroko rozprzestrzenionego schorzenia. Warto wspomnieć także, że lamblie są odporne na warunki, jakie istnieją w środowisku, dlatego w zasadzie trudno się przed nimi uchronić.

Najważniejsze objawy lambliozy

Bardzo często zarażenie lamblią przebiega niemal zupełnie bezobjawowo. Jednakże po około trzech tygodniach mogą pojawić się ostre objawy, które zależą od wieku osoby, ale także od jej wydolności układu immunologicznego, znanego nam też, jako odpornościowy.

Głównymi objawami wskazującymi, że w naszym organizmie mogą być lamblie są:

  • Nudności
  • Brak łaknienia
  • Stolce o żółtym zabarwieniu
  • Gorączka
  • Bóle brzucha

W niektórych przypadkach mogą także pojawić się bóle głowy o silnym natężeniu, ale także wysypka, zaś u dzieci stany podgorączkowe.

Powszechnie uważa się, że pierwotniak lamblii podwyższa wrażliwość naszego organizmu na wszelkiego typu alergeny, a dodatkowo może stać się także przyczyną zapalenia trzustki. To sprawia, że warto szybko potwierdzić czy lamblie występują w naszym organizmie, a najlepiej wykonać to z zastosowaniem aparatu MORA, którego znakomite działanie potwierdza się podczas badania wszelkich alergii oraz obecności pasożytów. W następnej kolejności można także skutecznie leczyć się za pomocą biorezonansu.

Warto jednak zauważyć, że nawet po wyleczeniu zakażenia lambliami mogą nastąpić jej nawroty. W tym momencie może pojawić się długotrwałe rozwolnienie, a obok niego także mdłości. W sytuacji, kiedy choroba pozostaje nieleczona może dojść do ogólnego wyczerpania organizmu.

W chwili, kiedy dojdzie do zakażenia pęcherza żółciowego, bakteriami lamblii, po pewnym czasie zapalenie to może przekształcić się nawet w martwicę wątroby. Lamblie także bardzo niekorzystnie działają na nasze serce. Występuje, bowiem nadpobudliwość czynności serca oraz pojawiają się zaburzenia w ośrodku nerwowym. Zaobserwować można zaburzenia w przemianie materii, a tym samym osoba chora może drastycznie utracić na wadze.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎