ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Niepłodność i płodność a dieta

Niepłodność w dzisiejszym galopującym świecie stwierdzana jest coraz częściej. W drodze po upragnione dziecko jesteśmy gotowi na bardzo wiele wyrzeczeń.

Wiele bolesnych zabiegów, leki i olbrzymie koszty przeznaczone na walkę z niepłodnością, stają się smutną rzeczywistością coraz większej liczby par. Tymczasem niemożność zajścia w ciąże może wynikać z reakcji na codzienne spożywany pokarm, którego nie toleruje nasz organizm. Układ immunologiczny, który powinien zająć się niszczeniem bakterii, wirusów, komórek nowotworowych - bo takie jest jego zadanie - najzwyczajniej atakuje w tym czasie cząsteczkę niestrawionego, nieakceptowanego przez nasze geny pokarmu. To swoiste odwrócenie uwagi limfocytów od ich podstawowego zadania, prowadzi w konsekwencji do licznych zaburzeń na poziomie komórkowym co może powodować niepłodność. Osoby często nie zdają sobie sprawy z faktu, że w ich organizmie toczy się przewlekły stan zapalny spowodowany jedzeniem niezgodnych z własnym genotypem pokarmów. Chroniczny stan zapalny negatywnie wpływa na równowagę całego organizmu, powodując zaburzenia w pracy układu hormonalnego - a tym samym niepłodność. Organizm jest tak mocno skoncentrowany na ciągłej walce z wszechobecnym "wrogiem", czyli pokarmem, iż nie może podjąć swoich naturalnych fizjologicznych czynności, takich jak płodność czyli zdolność do zapłodnienia, implantacji zarodka czy utrzymanie ciąży. Nietolerancja pokarmowa mająca wpływ na niepłodność dotyczy nie tylko kobiet. Chroniczny stan zapalny u mężczyzn obejmujący np. nabłonek układu rozrodczego, negatywnie wpływa na parametry i jakość nasienia a to z kolei wywołuje niepłodność.
    Odpowiednio skomponowana dieta wyciszy reakcje alergiczno - immunologiczne i wspomoże leczenie niepłodności. Co więcej - jedynym skutecznym sposobem staje się dieta eliminacyjna, oparta na wynikach testu Aparatem Mora na nietolerancje pokarmową. Z doświadczenia wiemy, że diagnoza wykonana Aparatem Mora, dieta skrupulatnie przestrzegana i (... wiara) staje się ''złotym środkiem'' do zajścia w upragnioną ciążę.

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎