ener-vora gabinet 21 wieku

Zapraszamy Pn-Pt 8-16

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Terapia Biorezonansowa
- wygaszanie zapaleń bakteryjnych i wirusowych
- grzybica - objawy, leczenie
- regulacja nadwagi, otyłości
- badania na obecność pasożytów człowieka
- terapia antynikotynowa
- grzybica i problemy skórne
Hydrokolonoterapia
- płukanie jelita grubego

Otyłość i nadwaga skutkiem nietolerancji pokarmowej

Kobiety, mężczyźni - szczególnie przed wakacjami - uparcie "testują" na sobie różne odchudzające diety "cud", które kuszą szybkim pozbyciem się nadmiaru kilogramów i nadwagi. Pierwsze efekty bywają zauważalne już po kilku tygodniach, a nawet dniach, lecz zaraz potem stara waga powraca, do tego często z naddatkiem. Tymczasem, odpowiedzią na nurtujące pytanie "dlaczego tyję?" jest, najczęściej nieuświadamiana, niezdiagnozowana - nietolerancja pokarmowa.

nadwaga odchudzanie Głównym winowajcą otyłości jest nietolerancja pokarmowa, często nie dająca przez długi czas żadnych objawów. Z tego właśnie powodu nazywana bywa również ukrytą nietolerancją pokarmową. Ta nazwa bierze się stąd, że reakcja po spożyciu danego pokarmu nie jest natychmiastowa. A czasami jest w ogóle niezauważalna! Limfocyty, które powinny zająć się niszczeniem bakterii, wirusów, komórek nowotworowych - bo takie jest ich zadanie - najzwyczajniej atakują w tym czasie cząsteczkę niestrawionego, nieakceptowanego przez nasze geny pokarmu co w konsekwencji powoduje otyłość i konieczność odchudzania.
To swoiste odwrócenie uwagi limfocytów od ich podstawowego zadania, prowadzi w konsekwencji do licznych zaburzeń na poziomie komórkowym (komórki stają się z czasem pełne toksyn), a najczęściej poszkodowanymi stają się układy: metaboliczny i odpornościowy.
Osoby często nie zdają sobie sprawy z faktu, że w ich organizmie toczy się przewlekły stan zapalny spowodowany jedzeniem niezgodnych z własnym genotypem pokarmów. Ten stan stanowi często główną przyczynę permanentnych problemów z nadwagą. Cokolwiek byśmy nie robiły, jakkolwiek byśmy nie starali się odchudzać - w pojedynkę nie poradzimy sobie z problemem, bo "zatruty" i domagający się określonego pożywienia organizm rządzi się swoimi prawami, po prostu pragnie dyktować nam swoje warunki.

Przy nadwadze niezbędna jest właściwa diagnostyka aby odchudzanie przyniosło długotrwałe skutki

Kluczem do problemu jest zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta. Jego zdiagnozowanie pozwala wykluczyć pokarmy, które mu szkodzą, zaburzając metabolizm. Na podstawie diagnozy komponowana jest indywidualna dieta eliminacyjno-rotacyjna (zamienna). Pewne produkty zostają wyeliminowane czasowo, inne - te wybitnie nietolerowane przez organizm i prowadzące do jego dysfunkcji - niestety na zawsze. To całkowicie odmienne spojrzenie na tzw. odchudzanie i diety odchudzające. W diecie genotypowej nie chodzi bowiem o głodzenie się, ciągłe liczenie kalorii czy wyznaczanie wskaźnika masy ciała - BMI (ang. Body Mass Index lub inaczej wskaźnik Quetelta II), lecz o to by to co jemy, nie podtrzymywało przewlekłego stanu zapalnego powodującego otyłość. BMI, nie jest wiarygodnym wskaźnikiem zagrożenia chorobami (np cukrzycy, tarczycy), może też sugerować mylne wnioski, gdyż są osoby o wysokiej aktywności fizycznej czy sportowcy, u których wysoka masa ciała spowodowana jest rozbudowaną tkanką mięśniową a nie tłuszczową.

Potwierdza się stare powiedzenie: "JESTEŚ TYM CO JESZ".

otyłość i nadwaga a nietolerancja pokarmowa

Elementem procesu oczyszczania organizmu jest również hydrokolonoterapia i terapia Aparatem Mora Super, których celem jest walka z otyłością poprzez wspomaganie organizmu w zakresie poprawienia wchłaniania w przewodzie pokarmowym, odżywiania komórkowego oraz oczyszczania i usuwania produktów przemiany materii co zapewnia prawidłowy metabolizm. Wynikiem jest uzyskanie zgrabnej figury bez stosowania głodowych diet czy ciągłego odchudzania.

Chcesz schudnąć - zadzwoń! Przygotowaliśmy szereg porad, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy i zachować dobre zdrowie bez męczącego odchudzania!

strona głównamapa stronykontaktofertastrona główna

Ostatnie artykuły

Informacje

Jesteśmy do dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9 - 17
oraz w wybrane soboty

Tel: 17 85 90 260
Kom: 515 250 098

Adres

Centrum Zdrowia ENER-VORA
Rzeszów, 35-310 (Poland)
Al. Tadeusza Rejtana 10
(3 piętro, budynek Rena)
www.enervora.pl‎